Specjalistyczne maszyny i oprogramowania

AutoCAD

AutoCAD to wspomagane komputerowo oprogramowanie do rysowania, służące między innymi do tworzenia planów budynków, mostów i układów komputerowych. Specjaliści korzystający z programu AutoCAD są często nazywani kreślarzami.

Szkolenie z AutoCAD

Szkolenie w zakresie oprogramowania AutoCAD i komputerowego szkicowania można znaleźć w szkołach technicznych oraz kursach certyfikacyjnych lub stowarzyszonych specjalizujących się w AutoCAD, szkicowaniu lub technologii inżynierskiej. Większość tych programów oferuje kursy koncentrujące się na praktycznym korzystaniu z pakietu oprogramowania AutoCAD. Niektóre programy mogą nawet przygotowywać studentów do certyfikacji branżowej AutoCAD. Studia licencjackie z dziedzin pokrewnych, takich jak inżynieria, mogą również wymagać od studentów podjęcia kursów AutoCAD.

Informacje o karierze zawodowej

Podczas gdy kreślarze pracują w wielu specjalizacjach, pięć najpopularniejszych dziedzin specjalizacji to: mechaniczna, architektoniczna, cywilna, elektryczna i elektroniczna.

  • Projektanci mechaniczni przygotowują plany maszyn i urządzeń mechanicznych.
  • Projektanci architektoniczni opracowują plany budynków mieszkalnych i komercyjnych.
  • Projektanci cywilni opracowują plany do wykorzystania przy projektowaniu i budowie dróg, mostów, systemów kanalizacyjnych i innych dużych projektów.
  • Projektanci elektryczni współpracują z elektrykami w celu przygotowania schematów układów instalacji elektrycznej.
  • Projektanci elektroniczni przygotowują również schematy okablowania do wykorzystania przy tworzeniu, instalowaniu i naprawie elektronicznych gadżetów.

Jakie są zalety korzystania z programu AutoCAD?

Osoby, które pracują lub obecnie zajmują się karierą w dziedzinie architektury, mechaniki lub inżynierii, odkryją wiele zalet korzystania z programu AutoCAD. Narzędzia do agregowania projektów i dokumentacji wbudowane w AutoCAD nie tylko maksymalizują produktywność, ale także pomagają usprawnić przepływy pracy projektowania i dokumentacji, przyspieszając realizację projektu.  AutoCAD ma wiele zastosowań, a nawet wykorzystuje go przemysł poza dziedzinami architektury i mechaniki. Na przykład firmy zajmujące się projektowaniem scen na zamówienie mogą korzystać z narzędzi do modelowania 3D w programieAutoCAD, aby przekształcić kreatywne pomysły w szczegółowe projekty koncepcyjne.